Wybieramy grę pokerową

Konto założone, pieniądze wpłacone – czas przystąpić do rozgrywek, tylko jak się do tego zabrać? W serwisach pokerowych są setki stolików, skąd więc wiadomo, gdzie warto się przysiąść? Pierwszy krok to określenie odmiany pokera. Obecnie prym wiedzie Texas Hold’em, ale i miłośnicy bardziej niszowych odmian znajdą coś dla siebie, choć w przeciwieństwie do Hold’ema mogą mieć czasami trudności ze znalezieniem chętnego do potyczki gracza.

Kolejna sprawa to wybór stawek. Przy skromnym buy-inie musimy szukać stolików z niskimi stawkami, np. 0,10-0,25 centów. Przysiadając się do stolika, powinniśmy dysponować bankrollem o wartości co najmniej kilku wymaganych buy-inów. Przykładowo, jeśli big blind wynosi 25 centów, to wymagany buy-in wynosi zazwyczaj 25 euro (stokrotność stawki), zatem na naszym koncie powinno być minimum 100 euro lub więcej.

W grach stolikowych warto wybierać zawody z większą liczbą uczestników. Przy małych stołach rozgrywki mają zwykle szybszy i bardziej agresywny przebieg, co nie każdemu odpowiada. Jeśli jednak jesteśmy doświadczonymi graczami, to właśnie stoliki do max 6 zawodników mogą nam przypaść do gustu. Ale liczba graczy to nie wszystko. Patrzymy także na average pot, co mówi nam o poziomie agresji licytacji i tym samym naszych szansach na wygraną. Jak szybko toczy się gra przy danym stoliku określa liczba rozdań na godzinę. Kluczowym parametrem jest średnia oglądalność flopa – im niższy ten wskaźnik, tym wyższy poziom graczy. Dane statystyczne są bardzo przydatne, bo pokazują jakość gry i potencjalnych przeciwników. Nie warto więc dosiadać się byle gdzie, tylko lepiej poczekać na wolne miejsce przy dobrym stole.

A jeśli interesują nas turnieje pokerowe? Żaden problem, bo wybór jest ogromny i praktycznie o każdej porze jest szansa na przystąpienie do tego typu rozgrywek. W sieci organizowane są zarówno turnieje jeden na jeden, jak i rozgrywki wieloosobowe, na kilka stołów. Na niektóre turnieje trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem, inne organizowane są wtedy, gdy zbierze się grupka chętnych (np. Sit&Go). W przypadku turniejów, im wyższy poziom zawodników i większa pula nagród, tym wyższe wpisowe należy uiścić. Zwracajmy też uwagę na to, czy turniej uwzględnia rebuy oraz jak wygląda struktura blindów. W turnieju stawki systematycznie rosną, jeśli jednak dzieje się to zbyt szybko, mało wprawny gracz może szybko odpaść z zawodów. Generalnie zawsze dobieramy rodzaj rozgrywek do własnych upodobań oraz możliwości – mierzenie się z dużo lepszymi zawodnikami zawsze kończy się przykrą porażką.

Ciekawym rozwiązaniem przy grach karcianych jest możliwość tworzenia notatek o swoich przeciwnikach. W notatce możemy umieścić swoje spostrzeżenia np. na temat zachowania przy ryzykownych układach, co w dalszym toku gry może być bardzo przydatną informacją.

Więcej o pokerze Taxas Hold’em znajdziecie na prawdopodobnie najlepszym polskim serwisie pokerowym: PokerBreak.net. Zapraszamy!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)