Turnieje pokerowe

Gry karciane istnieją od dawna. Właściwie każdy spotkał się w swoim życiu z grami, jak wojna, remik, czy makao. Jednak bezsprzecznie jedną z najpopularniejszych na świecie jest poker. Jego historia jest długa, swymi korzeniami sięgająca, jak chcą niektórzy, XV wieku.

Jednak najbliższa obecnej formę przybrał dopiero w wieku XIX. Od tego czasu jest niesłychanie popularny, szczególnie w Ameryce. Powstał tam cały szereg federacji pokerowych, co roku rozgrywana jest pokaźna liczba turniejów, których pule nagród sięgają wielu milionów dolarów.

Do Polski trafił stosunkowo niedawno, bowiem po upadku Żelaznej Kurtyny. Mimo niedługiej historii ten rodzaj gry karcianej, ze względu na niezbyt skomplikowane zasady gry, zyskał sobie wielu fanów. Jego rozwój zahamowało wprowadzenie w 2009 r. ustawy, w której poker uznano za grę hazardową. W myśl przepisów, turnieje pokerowe organizować można było tylko w kasynach. A, że tych w Polsce, póki co, jest niewiele, dostęp do tej gry jest ograniczony. Oczywiście istnieją próby obejścia tego przepisu. Jednym z nich jest możliwość gry w Internecie. Znaleźć tam można tak zwane „pokerroomy”, czyli wirtualne kasyna, gdzie można rozegrać turnieje pokerowe z mieszkańcami całego świata i, nierzadko, wygrać sporą nagrodę.

O rosnącej popularności pokera może świadczyć inicjatywa parlamentarzystów sprzed kilku dni. Posłowie, pośród których znajdziemy takie nazwiska jak Jagna Marczułajtis-Walczak, Jan Tomaszewski czy Marek Borowski, podjęli się zmiany ograniczającego pokerzystów prawa. Aby móc to uczynić, ma zostać powołany Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera. Dowodzi to, że pokerowe lobby jest niesłychanie wpływowe oraz, że społeczność graczy musi być liczna, skoro o jej względy zabiegają parlamentarzyści. Jakie będą efekty ich prac okaże się w swoim czasie.

Może wreszcie te działania posłów pozwolą wielu graczom na realizację swojej pasji legalnie i bez obaw o karę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)