Telewizja przemysłowa w Krakowie

Różne systemy monitoringu mają dosyć długą historię. Telewizja przemysłowa była początkowo wykorzystywana w obiektach, gdzie konieczne było stałe obserwowanie wielu pomieszczeń. System kamer połączonych z jednym centrum, umożliwiający oglądanie obrazu na żywo, okazał się bardzo przydatnym rozwiązaniem.

Wraz z upływem czasu tego typu systemy stawały się coraz bardziej powszechne – a także bardziej nowoczesne. Zastosowanie różnych rozwiązań technologicznych wpłynęło przede wszystkim na poprawę jakości obrazu, a także zmniejszyło koszty tworzenia tego typu systemów. Na rynku dostępne są między innymi stosunkowo niedrogie kamery, które umożliwiają uzyskiwanie wyraźnych zapisów dobrej jakości. To z kolei wpłynęło także na zwiększenie dostępności takiego rozwiązania i sprawiło, że jest ono wykorzystywane w coraz większej ilości obiektów.

8539223826_92ce6f51f9_o

Telewizja przemysłowa jest montowana nie tylko w halach produkcyjnych i tym podobnych obiektach – ale także w wielu innych budynkach. Dotyczy to na przykład:

  • galerii handlowych
  • firm
  • sklepów
  • parkingów

Coraz częściej na wykorzystanie takiego rozwiązania decydują się również właściciele prywatnych posesji, którym zależy na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa. W związku z tym, że koszty zamontowania kilku kamer i stworzenia tego typu systemu nie są bardzo wysokie, taka metoda cieszy się rosnącą popularnością.

Takie systemy monitoringu wykorzystywane są także w miastach.
Przykładem jest oczywiście Kraków, gdzie kamery znajdują się przede wszystkim w centrum. Monitoring podlega policji, a także straży miejskiej, które wykorzystują go w celu zapobiegania przestępstwom, a także wykrywania sprawców. Tego typu rozwiązanie budzi jednak pewne kontrowersje. Cześć osób podkreśla koszty takiego systemu, między innymi montaż anten oraz kamer, a także wskazuje na niezbyt wysoką skuteczność. Z drugiej strony nie da się ukryć, że monitoring ulic staje się pewnego rodzaju standardem. Sam fakt, że ulice są przez cały czas obserwowane, może skutecznie zniechęcić do różnych zachowań.

8370211002_a5feb678af_o

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się także bieżące śledzenie obrazu z kamer za pośrednictwem internetu.
Nie ma na przykład większego problemu ze znalezieniem tego typu transmisji z rynku w Krakowie. Jest to na pewno spora atrakcja, ale nie ma to raczej wpływu na bezpieczeństwo w mieście, a takie kamery internetowe są raczej ciekawą atrakcją, niż praktycznym rozwiązaniem.

Mimo różnych wątpliwości – systemy monitoringu z wykorzystaniem telewizji przemysłowej na pewno będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. W pewnym stopniu jest to związane między innymi ze spadającymi cenami takich systemów. Jednocześnie dużą zmianą na korzyść było także przejście z wersji analogowych na cyfrowe. Możliwość cyfrowego zapisywania danych prosto na dysku twardym jest znacznie wygodniejsza, bardziej praktyczna, a także oszczędna. Pozwala na proste gromadzenie znacznie większych ilości danych, które charakteryzuje bardzo dobra jakość obrazu i duży stopnień kompresji.

źródło: http://delsat.pl/oferta/instalacje/instalacje-antenowe-rtv-sat.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)