Ślub w obiektywie fotografa czy kamerzysty?

Nie ulega wątpliwościom, że najważniejszy moment w życiu, jakim jest ślub, musi zostać uwieczniony. Jest to jedyna i niepowtarzalna chwila, którą później można wspominać raz za razem, przeglądając albumy i oglądając film. Udokumentowanie tej ważnej chwili może się jednak odbywać na różne sposoby. Do wyboru mamy wielu profesjonalistów, którzy zrobią to za nas, a wśród nich zarówno fotografów, jak i kamerzystów. Którego więc wybrać?

Różnica między nimi jest oczywista i wynika ze sposobu utrwalania wydarzeń. Fotograf wykonuje zdjęcia z ostatnich przygotowań do ślubu, błogosławieństwa udzielanego przez rodziców, ceremonii kościelnej i cywilnej oraz przyjęcia weselnego. Dodatkowo zajmuje się on także kreacją sesji plenerowych, których miejsce jest indywidualnie ustalaną kwestią w zależności od preferencji młodej pary. Kamerzysta również jest obecny na wymienionych wydarzeniach, on jednak ma do dyspozycji kamerę. Dzięki temu nie umknie mu żaden szczegół i relacja z tego dnia będzie pełna.

fotograf

Pozostaje więc zdecydować, kogo wynajmiemy na ślub. Kwestia fotografa zwykle nie budzi zastrzeżeń. Każdy chciałby mieć do dyspozycji dokumentację fotograficzną ze swojego wielkiego dnia. Stąd też dobry fotograf ślubny ze Szczecina, jak lukaszpopielarz.pl, nie może narzekać na brak ofert.

Można w zależności od aktualnej chęci przejrzeć wybrane przez siebie zdjęcia. Poza tym zazwyczaj to one są wysyłane gościom weselnym, dla których również stanowią pamiątkę. W obecnych czasach odbywa się to już przeważnie w formie elektronicznej. Dobrym rozwiązaniem jest także tworzenie galerii internetowych zabezpieczonych hasłem, które podaje się wybranym osobom. Wówczas każdy z gości ma swobodny dostęp do zdjęć z całej uroczystości oraz zabawy.

Więcej kontrowersji budzi kamerzysta. O ile jeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażano sobie uroczystości nieutrwalonej na kasecie video, o tyle teraz zainteresowanie usługami kamerzysty nieco spada. Wynika to z faktu, że wielu gości czuje się nieswojo pod nieustannym nadzorem kamery. Również u państwa młodych stres się potęguje przy świadomości, że każde ich ewentualne potknięcie w ceremonii zostanie uwiecznione. Jednak ma to też swoje zalety. Uwadze nie umknie żadna cenna chwila z uroczystości i relacja z niej będzie kompletna. Z drugiej strony zdjęcia wykonywane przez fotografa są już bardzo dobrej jakości i mogą uchwycić większość ciekawych momentów, a nie są tak stresujące dla gości jak ciągły widok kamery.

Ciężko wyobrazić sobie ślub bez fotografa. Utrwalenie na zdjęciach tego ważnego dnia leży zazwyczaj w jego rękach, a wykonane przez niego fotografie pozostają pamiątką dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Wynajęcie kamerzysty pozostaje opcjonalne, lecz dla stworzenia stuprocentowej relacji i on będzie przydatny.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)