Serwis komputera

Witajcie po krótkiej przerwie na blogu. Ostatnio zastanawiałem się nad jakimś biznesem stąd też ten zastój i brak nowych postów na blogu. Chciałem się z wami podzielić moim przemyśleniami odnośnie planowania mojej pierwszej firmy.

Pierwszą rzeczą, o której myślałem była branża informatyczna – zawsze ciągnęło mnie do komputerów więc pierwszy wybór padł na serwis komputerowy.

Druga rzecz to lokalizacja – no jako, że mieszkam w Krakowie to trudno żebym zakładał działalność w innym mieście niż Kraków.

Firma: Serwis komputerowy – Region: Kraków i okolice – analiza rynku

Trzecia rzecz to analiza rynku i konkurencji i tu właśnie zaczęły się schody – Obecnie rynek technologii IT ewoluuje niesamowicie, ewoluuje także strona popytowa na tego rodzaju usługi szczególnie za sprawą znacznej komputeryzacji firm, więc popyt na usługi teoretycznie będzie, ale…

Sprawdzając Kraków pod względem konkurencyjności usług informatycznych oraz instytucji wykonujących serwis komputerowy można dostrzec sporą liczbę podmiotów w tym sektorze. Takich jak przykładowo ten nieautoryzowany “Aplle” Sunseco – Serwis komputerowy na Kraków.

Liczna konkurencja wywołuje niskie ceny usług takich jak naprawa laptopów lub serwis komputerowy. Kraków jako jedna z wielki aglomeracji w naszym kraju wyróżnia się znaczną ilością instytucji oferujących usługi z zakresu IT oraz takie jak naprawa laptopów, czy serwis komputerowy. Kraków staje się zatem jakimś w pewnym sensie zagłębiem teleinformatycznym w naszym kraju. Co to oznacza dla klientów? Tak więc głównie atrakcyjne ceny wytworzone przez konkurencję w Krakowie. Kolejnym symptomem silnej konkurencji powinna być wysoka jakość usług, co z resztą jest priorytetową sprawą w przypadku takich podmiotów jak serwis komputerowy. Kraków ze względu na dużą siłę na tym rynku cechuje jeszcze inna zasada. Tak więc w tak olbrzymim nagromadzeniu podmiotów hardwarowych wypada być elastycznym, dlatego też wiele instytucji prócz serwisu komputerowego oferuje również wszelkie inne usługi softwarowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.9/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)