Połączenie swetra i krawata? Zapoznaj się z naszymi propozycjami

Nie lubisz formalnych strojów a garnitur kojarzy Ci się tylko z niewygodą i ograniczeniem ruchów? Znajdź zamiennik, który sprawi, że pokochasz zarówno sweter jak i krawat. Jeśli Twój wygląd ma dla Ciebie znaczenie, musisz poznać to genialne rozwiązanie.

Koszula, krawat i sweter, czyli ubieraj się warstwami

krawat sweter

Foto Flickr.com CC 2.0 David Hale Smith

Na pewno niejednokrotnie spotykałeś na ulicy mężczyzn ubranych w ten sposób. To wygodne i szykowne połączenie zapewni Ci nie tylko dobrą prezentację wizualną, ale także zadba o Twoje zdrowie i komfort. Chłodne, jesienne wieczory będą teraz synonimem wyjścia na miasto i prezentowania swojej stylizacji.

Wielki powrót swetrów, czyli docenienie ponadczasowego ubrania

Dawniej swetry kojarzone były tylko z robotnikami i sportowcami, z biegiem czasu ubraniem tym zaczęła interesować się klasa średnia i tak przeniknął on do mody codziennej. Do pewnego samo słowo „sweter” kojarzyło się z grubo plecionym, „gryzącym” i nieatrakcyjnym wizualnie ubraniem.

Obecnie sweter to ważny element męskiej garderoby, a jego odpowiednie dobranie może gwarantować sukces – mówią nam eksperci Missimi.

Z marynarką lub bez

Największą zaletą tego połączenia jest to, że można, ale nie trzeba do niego zakładać marynarki. Jeśli nie jesteś fanem takiej odzieży wierzchniej i kojarzy Ci się ona ze sztywnym stylem życia – znaleźliśmy dla Ciebie rozwiązanie. Dobranie do koszuli i krawata swetra będzie dobrym krokiem w przód, jeżeli chodzi o bardziej formalny ubiór. Pamiętaj jednak o tym, że strój musi być dostosowany do sytuacji i jeżeli wymagany jest garnitur to nie da się go zastąpić tym połączeniem.

Rodzaje swetrów. Co wybrać?

Przy wyborze swetra należy pamiętać o tym, by odsłaniał on węzeł krawata i pasował stylistycznie do całego ubioru. Oto nasze propozycje swetrów:

1. Kardigan
Najbardziej popularny i najczęściej stosowany w takich połączeniach. Dobrze eksponuje koszulę oraz krawat, jest łatwy w założeniu i ściągnięciu. Jego fason kojarzy się z marynarką i sam w sobie wygląda stylowo.
2. Sweter z trójkątnym wycięciem
Dobrze komponuje się z wieloma modelami krawatów. Należy pamiętać o tym, że rogi kołnierzyka koszuli nie powinny być widoczne na swetrze, tylko pod nim schowane.
3. Sweter z okrągłym wykończeniem
Jest najmniej formalny i najrzadziej spotykany w połączeniu z koszulą i krawatem, jednak to nie odejmuje mu uroku. Dobrze dobrana koszula i krawat uratują każdą stylizację.

Wzory oraz okazje

Połączenie swetra i krawata potocznie nazywane jest stylem „smart casual”, który wprowadza trochę luzu do formalnych outfitów. Dobrze sprawdzi się na spotkaniach ze znajomymi, randce czy wyjściu do kina. Dobór koloru krawata oraz koszuli to kwestia indywidualna, jednak nie poleca się koszul zbyt wzorzystych, które mogą zdominować stylizację. Stonowane i jednolite kolory swetra będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które boją się eksperymentować.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)