Oszczędności na lata

Własny dom wiąże się nie tylko z całym mnóstwem przyjemności związanych z jego posiadaniem, takimi jak ogromna swoboda w przebywaniu w nim, poruszaniu się, braku jakichkolwiek uciążliwości ze strony sąsiadów z góry, czy z dołu, dostępem do własnego ogrodu, tarasu i radości jaką wielu osobom daje uprawianie własnych roślin czy drzew.


Posiadanie domu to także całe mnóstwo obowiązków – którym trzeba podołać i które trzeba dopełnić, aby korzystanie z domu i mieszkanie w nim było przyjemnością na długie lata i by dawało to satysfakcję no i by nie generowało to kosztów spędzających sen z powiek. A jednym z takich kosztów jest bez wątpienia ogrzewanie domu. W naszym klimacie, gdy ciepłe miesiące trwają tylko przez część roku, należy zwrócić szczególną uwagę na to w jaki sposób zadbamy o zapewnienie ciepła w zimne miesiące. Co istotne – ważne jest tu nie tylko to, jak wydajny mamy piec, jak dobrze dobrane kaloryfery i jak sprawny system rozprowadzania ciepła po domu. To oczywiście rzeczy niesłychanie istotne i mające istotny udział w tym, jak bardzo kosztowne będzie ogrzewanie domu. Ale równie istotne, jeśli nawet nie ważniejsze jest zadbanie o to, by ciepło z domu niepotrzebnie i szybko nie uciekało.

2442901717_a6b7c66f71_o

 

Pominięcie i zlekceważenie tego ważnego elementu – jakim jest ocieplenie domu może doprowadzić tylko do frustracji, że mimo wydania mnóstwa pieniędzy na świetny piec, to w domu jest chłodno, a koszty ciągle ogromne.
Zadbanie o to jest tym bardziej wskazane, że tak naprawdę koszt ocieplenia domu w taki sposób, aby spełniał on wszystkie wymogi i by ciepło nie uciekało z niego jest stosunkowo niedużym kosztem w całkowitym kosztorysie budowy. Lecz aby ocieplenie spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje musi być wykonane zgodnie z wszelkimi wymaganymi normami i przy użyciu odpowiednich materiałów. Musi być wykonany dobry projekt, który obejmie wszystko co niezbędne i uwzględni specyfikę danego domu.

Pozornie wydaje się bowiem, że wystarczy ocieplić ściany – dać dobre, szczelne okna i to wystarczy. Oczywiście, z pewnością da to jakieś efekty, ale jak to zwykle bywa, przysłowiowy “diabeł” tkwi w szczegółach. Wiedza o tym jak ocieplić dom nie jest żadną wiedzą tajemną, ale jej zdobycie wymaga albo poświęcenia sporej ilości czasu na przewertowanie wielu książek i czasopism z tym związanych, albo zatrudnienie odpowiednich fachowców. Z pewnością to drugie rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasowej jest bardziej efektywne. Dobry fachowiec będzie bowiem wiedział, jaki system najlepiej zastosować do naszego domu. Bo też do ocieplenia najlepiej podchodzić systemowo.

12179381405_08d8920339_c

 

Duże, nowoczesne firmy będące istotnymi graczami na tym rynku – jak na przykład Termo Organika posiadają bowiem w swojej ofercie kompletne spectrum materiałów i środków niezbędnych do tego, by ocieplić dom maksymalnie efektywnie. Dzięki temu, że można zastosować pochodzące z jednej firmy środki takie jak:

  • styropian
  • klej
  • siatkę
  • tynk

Możemy mieć ogromną pewność, że nie dość, iż koszty ocieplenia będą niższe niż przy kupowaniu każdego elementu w innym miejscu, to jeszcze możemy być pewni iż wszystkie one będą do siebie pasowały i nie sprawią żadnych przykrych niespodzianek.

 

źródło: http://termoorganika.pl/najczesciej-zadawane-pytania

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)