Organizacja imprez dla firm.

Istnieją badania w których aż 80% pracowników twierdzi, że zależy im na dobrych relacjach ze swoimi współpracownikami. Co ciekawe za najlepszy sposób ich podtrzymywania, ankietowani często wskazują imprezy firmowe. Większość z pytanych oczekuje co najmniej dwóch spotkań w roku, gdzie mogliby spędzić ze sobą czas w bardziej luźnej atmosferze.

Co jest według pracowników największą korzyścią takich eventów jak impreza integracyjna czy wyjazd pracowniczy? Dla blisko połowy przebadanych pozwalają one na budowę lepszej atmosfery w zespole oraz wpływa później na bardziej efektywną współpracę między nimi. Wpływa to też na postrzeganie pracodawcy wśród zatrudnionych i buduje pewną formę lojalności wobec firmy. Mniej niż 10% ankietowanych uważa za to, że takie imprezy są jedynie stratą czasu i nie przynoszą żadnych znacznych korzyści ani pracownikom ani firmie.

8201131680_50aa09123b_z

Na dzisiejszym rynku nie brakuje profesjonalnych przedsiębiorstw eventowych, do zadań których należy organizacja różnych imprez okolicznościowych. Firmy takie zajmują się nie tylko weselami, przyjęciami, wynajmowaniem i dekorowaniem takich pomieszczeń jak sala weselna czy elegancka aula, ale też organizacją wycieczek, obozów nad jeziorami czy w górach jak również innych atrakcji. Fachowcy w swojej dziedzinie planują dokładnie scenariusz wydarzenia, a potem wcielają go w życie, dbając o każdy szczegół. Może to być przygotowanie niezbędnych mebli, dekoracji, zastawy, a także zamówienie cateringu czy sprowadzenie potrzebnego nagłośnienia z oświetleniem, jeśli taka jest konieczność. Firmy takie nierzadko też mają swoich sprawdzonych podwykonawców, którzy zajmują się zatrudnianiem hostess, modelek, profesjonalnych kelnerów czy nawet magików.

Miejsce organizacji imprez firmowych czy okolicznościowych jest w dużej mierze uzależnione od charakteru danego wydarzenia oraz co tu dużo ukrywać – od finansów. Im przedsiębiorca przeznaczy na organizację większe środki, tym można liczyć na ciekawsze lokalizacje i atrakcje na samej imprezie. Spore znaczenie ma również pora roku w jakiej jest planowane przedsięwzięcie. Naturalne że w zimie wszelkie eventy zaplanowane będą raczej na sali czy auli niż w plenerze.

6914717021_0692605a67_z

Oczywiście oprócz wszystkich wymienionych czynników największe znaczenie będzie miało to czego oczekuje klient takiej firmy. Oczekiwania przedsiębiorców są często zaskakujące i trudne do zrealizowania, jednak coraz częściej organizatorzy są przygotowani nawet na najbardziej abstrakcyjne pomysły swoich klientów. W dużej większości jednak takie impreza firmowa czy okolicznościowa odbywa się najczęściej w np. modnych lokalu w centrum miasta, klubie, restauracji, hotelu czy w samej siedzibie firmy. Miejsca takie jak ekskluzywny hotel w Emiratach Arabskich czy kasyno w Las Vegas, są zarezerwowane dla ścisłej czołówki biznesu.

Na pewno ważny jest również sam scenariusz takiej imprezy integracyjnej lub okolicznościowej. Firma zajmująca się ich organizacją dobrze wie, że potrzebna w trakcie spotkania jest nie tylko odpowiednia ilość alkoholu czy jedzenia, ale również różnego typu atrakcje i zabawy. Dlatego też bardzo często takie imprezy połączone są z mini występem muzyka, kabareciarza, clowna czy iluzjonisty. Dba się także o to, aby znalazły się też w zasięgu gości bilard, parkiet taneczny, a w przypadku eventów w plenerze także gokarty czy sprzęt do paintballu.

źródło: http://katowice.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)