Najlepsze pomysły na aranżację salonu

Pokój dzienny jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu, w końcu to w nim przyjmujemy gości i spędzamy większość czasu. Dlatego w trakcie urządzania nowego mieszkania powinniśmy szczególny nacisk położyć na przyszłym salonie.

Obecnie w salonach meblowych mamy do dyspozycji wiele różnych propozycji aranżacyjnych. Nieprzerwanie od wielu lat ogromną popularnością cieszy się styl skandynawski, spopularyzowany przez kultową, szwedzką firmę. Charakteryzuje się on prostotą, delikatnymi, pastelowymi kolorami, drewnianymi dodatkami, solidną konstrukcją. Idealnie nadaje się on do pomieszczeń niezbyt jasnych, które należy nieco ożywić. meble skandynawskie (opaandcompany.com) dostępne są w wielu wariantach, najbardziej popularnym budulcem jest jednak sosna.
Kolejnym interesującym motywem dekoratorskim jest styl prowansalski. W jego przypadku również mamy do czynienia głównie z jasnymi, delikatnymi barwami. Jego ogromnym atutem jest to, że sami możemy zaadaptować stare meble w tym stylu. Drewniane szafy czy komody wystarczy przetrzeć papierem ściernym a następnie pomalować delikatną farbą o kolorze białym, najlepiej żeby nieco prześwitywało drewno spod spodu. Do tego należy dobrać dodatki w kolorze lawendy, bowiem to w końcu ta roślina króluje w Prowansji.
Osoby, którym nie odpowiada ani styl skandynawski ani prowansalski, powinny postawić na nowoczesność i eklektyzm. Aby nasz salon wyglądał modernistycznie i elegancko wcale nie musimy wydawać fortuny na meble, wystarczy odpowiednio dopasować ze sobą poszczególne elementy wystroju. Aby wnętrze było nowoczesne musi panować w nim minimalizm, dlatego dodatki powinniśmy nieco ograniczyć. Poza tym istotne jest, aby wykorzystać meble wykonane ze szkła, stali oraz drewna. Takie połączenie nie tylko unowocześni pokój, nada mu również nieco elegancji. Ciekawym pomysłem jest połączenie nowoczesnych dodatków z antycznymi meblami – taki eklektyzm jest ostatnio bardzo modny.
Jeśli zakupiliśmy meble skandynawskie do naszego salonu, możemy nadal zaadaptować go w stylu angielskim. Idealnie sprawdzą się tutaj klasyczne boazerie na ścianach oraz kwieciste tapety. Można również wykorzystać kanapę o obiciu z motywem kwiatowym, jednak należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków.

Każdy chce mieszkać w pięknie urządzonym wnętrzu, nic zatem dziwnego, że tak dużo opcji aranżacji dostępnych jest w salonach meblowych. W zależności od upodobań możemy stworzyć w salonie klimat nowoczesny, elegancki, sielski lub angielski. Ogromna rolę w dekorowaniu pokoju odgrywają również dodatki.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)