Masz jakiś problem? Wyjdź na rower

Nie możesz przestać myśleć o jakimś problemie? Przytłaczają Cię sprawy dnia codziennego i masz dość samego siebie? Uwolnij się od tego i spraw, by Twoje samopoczucie się polepszyło. Nie ma na to lepszego lekarstwa niż wycieczka rowerowa.

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, wsiądź na rower – przejedź się

rower

Fot. Flickr.com CC 2.0 Petras Gagilas

Aktywność fizyczna w ciągu Twojego dnia graniczy z cudem? Może jednak warto skusić się na chwilę odpoczynku i zrobić coś dla siebie? Twój organizm Ci za to podziękuje. Wycieczki rowerowe pozwalają umysłowi się odprężyć i zapomnieć o codziennych obowiązkach i troskach.

Endorfiny, czyli Twoi najlepsi przyjaciele

Dotleniony mózg to szczęśliwy mózg. Organizm po czasie zacznie wydzielać hormony szczęścia. Po przejażdżce rowerowej będziesz czuł się o wiele lepiej, pełen energii, skoncentrowany a przede wszystkim zrelaksowany. Chciałbyś lepiej radzić sobie z sytuacjami stresującymi i kryzysowymi? Zacznij jeździć a poczujesz różnicę.

Popraw swój wygląd i zacznij doceniać to, kim jesteś

Jazda na rowerze pomoże Ci zredukować niechcianą tkankę tłuszczową, a w marę rosnącej intensywności treningów pozwoli wyszczuplić uda i wymodelować łydki. Dodatkową zaletą jest także wzmocnienie bioder, mięśni grzbietu i brzucha. Najważniejsza w tym wszystkim jest systematyczność – to klucz do sukcesu. Tylko dzięki regularności treningów uzyskasz pożądane efekty.

Warto wiedzieć!

Ten materiał powstał dzięki TOP Bikes.

TOP Bikes

Co jeszcze się zmieni po systematycznych treningach?

Korzyści płynących z jazdy na rowerze jest wiele, nie tylko tych widocznych gołym okiem, ale także takich, które dzieją się w środku naszego organizmu:

  • wzmocnienie serca – układ krążenia pracuje wydajniej, skurcz serca jest pełniejszy a narządy lepiej dotlenione
  • możliwość uchronienia się przed osteoporozą – lekkie wstrząsy podczas jazdy poprawiają gęstość kości
  • kontrolowanie cukrzycy – wysiłek sprawia, że organizm ma mniejsze zapotrzebowanie na insulinę
  • poprawienie oddechu – jazda na rowerze pomaga wzmocnić mięśnie, które biorą udział w procesie oddychania

Zbierz znajomych i wybierzcie się na wspólne przejażdżki

Podczas wspólnych wypraw poprawicie nie tylko swoją kondycję, ale także relacje. W czasie drogi porozmawiacie o sprawach bieżących, być może rozwiążecie jakiś wspólny problem lub po prostu mile spędzicie czas. Nie ograniczaj się do tej samej trasy, zwiedzaj okolicę i pozwól, by jazda na rowerze Cię wciągnęła.

Wyrobiona kondycja poszerzy Twoje horyzonty

Gdy już będziesz mógł jeździć częściej i więcej zorientujesz się, że świat należy do Ciebie. Będziesz chciał odwiedzać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi i po prostu cieszyć się życiem. Sport doda Ci pewności siebie a wymodelowana sylwetka sprawi, że nawet zła pogoda nie popsuje Ci humoru.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)