Makijaż dla każdej kobiety

Chyba każda kobieta wie, jak wspaniałe właściwości ma makijaż. To właśnie dzięki niemu możemy w dowolny sposób zmieniać swój wygląd. A dzięki korektorom, podkładom i pudrom maskujemy wszelkie niedoskonałości i mankamenty cery. Dlatego oczywiście nie warto rezygnować z wykonywania takiego makijażu. W końcu wszystko jest dla ludzi. Jak jednak kosmetyki mogą naprawdę odmienić nasz wygląd?

Pamiętajmy więc, że makijaż codzienny nie może być zbyt mocny – na co dzień zrezygnujmy z brokatowych cieni do powiek i czerwonych szminek. Takie kosmetyki zostawmy sobie na wieczór i na specjalne okazje. Na co dzień skupmy się po prostu na zamaskowaniu niedoskonałości. W tym pomoże nam niemalże każda drogeria. To w niej znajdziemy m.in. korektory. Takie preparaty powinny być nieco jaśniejsze od naszej skóry. Nakładamy je punktowo na miejsca, które są np. zaczerwienione lub w których mamy pewne krosty bądź wypryski. Jeśli mamy cienie pod oczami, możemy również je ukryć za pomocą korektora. Powinien on być dosyć jasny, aby ukryć ciemniejszy kolor skóry. Następnie wyrównujemy koloryt całej twarzy.

16782671631_81472b1c17_h

 

Robimy to za pomocą lekkiego podkładu – może on być np. w płynie, dzięki czemu z łatwością go rozsmarujemy. Możemy zrobić za pomocą:

  • palców
  • specjalnej gąbeczki
  • pędzelka. Pamiętajmy

Aby nałożyć odrobinę takiego podkładu również na szyję. Dzięki temu unikniemy smug i nierównomiernego rozłożenia fluidu. A to mogłoby wyglądać bardzo nieestetycznie. Oczywiście taki puder w kremie może odrobinę przetłuścić naszą twarz. A nie chcemy przecież się świecić. Dlatego po nałożeniu podkładu zastosujmy również matujący puder. Może być on np. kamieniu. Każda drogeria zaoferuje nam taki puder z dodatkowym aplikatorem. Nie korzystajmy jednak z niego. Zamiast tego zainwestujmy w specjalny pędzelek i za jego pomocą delikatnie omiećmy całą twarz wybranym pudrem. Dzięki temu efekt będzie bardzo naturalny i kobiecy.

Oczywiście wybór pozostałych kosmetyków zależy od naszych własnych upodobań – jeśli chcemy odrobinę wyszczuplić całą twarz, możemy zastosować specjalny bronzer. Nakładamy go po prostu wzdłuż kości policzkowych. Dzięki temu wyszczuplimy optycznie swoją twarzy i będziemy wyglądać po prostu lepiej. A aby zyskać promienną cerę, możemy zainwestować w np. delikatny róż do policzków. To on rozjaśni całą twarz i nada jej wspaniałej prezencji.

11449878744_ea2a7fec0b_h

Pamiętajmy również, że bardzo ważną czynnością jest zmywanie makijażu – a o tym zapomina wiele kobiet. Nieusunięty makijaż może jednak skutkować naprawdę ciężkimi, nieestetycznymi zmianami. Przez to szybko możemy spodziewać się pojawienia się nieestetycznych krost oraz wyprysków. A trądzik jest bardzo ciężki do wyleczenia. Dlatego pamiętajmy, aby po powrocie do domu zmyć dokładnie cały makijaż. Możemy to zrobić za pomocą wielu preparatów.

Jeśli mamy jednak wrażliwą cerę, postawmy na produkty, które zaoferuje nam apteka. Są one bezpieczne oraz naturalne, dlatego delikatnie usuną makijaż z całej twarzy. Dzięki temu dobrze zadbamy o swoją skórę oraz cerę.

 

źródło: http://zikoapteka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)