Laptopy – jak wybrać najlepszy

laptop2Jeżeli interesuje nas zakup laptopa, lub tabletu to rozwiązaniem może być zakup przez Internet. Kupując komputer drogą internetową mamy możliwość zaoszczędzenia pewnej ilości pieniędzy.

Zwykle kupując przez Internet możemy oszczędzić kilka do kilkunastu procent na cenie, którą znajdziemy w tradycyjnym sklepie.

Skąd czerpać wiedzę o sprzęcie

Na stronach internetowych różnych serwisów znajdziemy szereg informacji dotyczących różnego rodzaju komputerów. Na stronach forów internetowych odnajdziemy dyskusje osób, które znają się na danym temacie i chętnie nam  pomogą w  wyborze odpowiedniego sprzętu.

Podobnie sytuacja ma miejsce w przypadku stron sklepów Internetowych. Zwykle pod popularnymi produktami znajdziemy opinie osób, który już zakupiły dany model i które mogą nam co nieco powiedzieć o danym sprzęcie.

Jaki sprzęt wybrać

O tym jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy możemy zadecydować na podstawie dokładnego przeanalizowania naszych potrzeb i naszego portfela.

Inny komputer będzie nam potrzebny jeżeli potrzebujemy mieć dużą mobilność. Do szybkiej pracy potrzebny nam będzie wydajny procesor, a jeżeli zależy nam na cenie możemy znaleźć laptopa nawet do tysiąca złotych.

Gdy mamy nieco więcej budżetu na   mocniejszego laptopa, ale jednocześnie chcielibyśmy mieć możliwość dłuższego korzystania z komputera to rozwiązaniem mogą być laptopy, które wykorzystują hybrydowe technologie.

Jedną z nich jest możliwość połączenia możliwości dużej pojemnego dysku twardego hdd z zdecydowanie bardziej wydajnym i pobierającym o wiele mniej prądu dyskiem SSD. Taka konfiguracja pozwala na oszczędzanie energii w momencie gdy będzie włączony jedynie dysk SSD. Taki dysk korzysta z energii jedynie wtedy, gdy faktycznie wykonywane są na nich jakieś czynności.

Drugim rozwiązaniem jest połączenie hybrydowe kart graficznych. Pozwala to na pracę na karcie zintegrowanej w przypadku gdy chcemy mieć dużą oszczędność oraz przełączenie się na kartę dedykowaną gdy konieczne są znacznie mocniejsze obliczenia graficzne np. w trakcie działania filmów albo gier komputerowych.

Dzięki temu z jednej strony możemy oszczędzać na baterii, z drugiej nie rezygnujemy z możliwości jakie dają nam zaawansowane gry komputerowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)