Kupno mieszkania

Kupno mieszkania to dla wielu osób najważniejsza decyzja w życiu. Zawsze towarzyszą mu spore emocje. Co zrobić aby dobrze zainwestować swoje pieniądze. Jakie mieszkanie lub dom kupić. Mieszkańcy Przemyśla mają ten problem, ponieważ większość budynków jest w starej zabudowie. Nieruchomości w Przemyślu to przeważnie kamienice, a nowo powstałe budowle mają pokaźne ceny. Jednakże można wybrać spośród nich coś pośredniego. Co więc zrobić, aby się nie pogubić w tej całej sytuacji? Jak uniknąć dodatkowych stresów? Inwestycja w nowy dom/mieszkanie nie musi być ryzykowna, jeśli udamy się po poradę do odpowiedniego eksperta.
Kiedy już zdecydujemy się na poważnie na kupno mieszkania, należy ocenić jego stan prawny. Zaczynamy od księgi wieczystej, dokumentów ze spółdzieli mieszkaniowej itp. Wszystkie dokumenty mają status jawny, wystarczy znać numer. Wszystko jest dostępne w formie elektronicznej, więc nie trzeba się już nawet fatygować. Odpalamy komputer, wchodzimy na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i szukamy po numerze naszej księgi. Mamy tu dostępne wszystkie informacje na temat interesującego nas mieszkania. Znamy jego dokładne położenie, wielkość, właściciela. Sprawdzenie właściciela jest na ogół bardzo ważne, a nawet najważniejsze. Czasami ktoś sprzedaje nam mieszkanie nie będąc jego prawowitym właścicielem i możemy mieć później z tego tytułu kłopoty.

nieruchomosc w przemyslu

Księga wieczysta posiada także informacje na temat hipoteki. Często mieszkania są zadłużone. Jeśli jednak hipoteka obejmuje kredyt na mieszkanie, nie jest to żaden duży problem. Wielu ludzi właśnie w taki a nie inny sposób zakupuje swoje domostwa.

Musimy sprawdzić także stan zadłużenia spółdzielni mieszkaniowej. Zadłużenie to przechodzi na nowego właściciela mieszkania. Nie należy się obawiać zadłużenia ze strony dostawców mediów, ponieważ poprzedni właściciel mieszkania zrywa wszelkie dotyczące go umowy.

nieruchomości przemyśl

Oprócz stanu prawnego musimy ocenić stan techniczny mieszkania. Musimy sprawdzić jego ściany, strop, czy nie ma pleśni za czym idą problemy z wentylacją. Warto zadać kilka dodatkowych pytań właścicielowi, chociażby o materiały z jakich wykonano w mieszkaniu instalacje.

Sprawdzając powyższe rzeczy, bezpieczne kupno mieszkania nie powinno być problemem. Każdą wątpliwość można rozwiać korzystając z porady fachowca, którym jest agent nieruchomości.To właśnie on posiada dokładnie zgłębioną wiedzę na temat nieruchomości, ich kupna, sprzedaży. Wie jak rozwiązać problemy przy transakcjach. Pomaga nam dojść do finalnego punktu obrotu interesującą nas nieruchomością.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)