Kłopoty maluchów

Być może nie mówi się o tym oficjalnie, być może jest to dla nas wciąż problem, który wolimy zachować w swoich czterech ścianach, ale nie ulega żadnej wątpliwości, że problem moczenia nocnego jest bardzo poważny i dotyka on bardzo wielu dzieci. Oczywiście, jeśli dziecko ma roczek czy też dwa, moczenie nocne nie jest niczym szczególnym, nie jest powodem do niepokoju, ale jeśli mamy z tym zjawiskiem do czynienia w wieku późniejszym, to powinniśmy się tym zainteresować bliżej, powinno nas to zaniepokoić. Zdrowy objaw jest taki, iż dziecko powinno się budzić wówczas, jeśli odczuwa parcie na mocz. W wielu przypadkach zdrowie dziecka w tymże aspekcie szwankuje, ale my na to zamykamy oczy. Można, więc powiedzieć, że problem ten bardziej często dotyka nas dorosłych niż naszych dzieci.

Moczenie nocne

Moczenie nocne to, bowiem problem, z którym należy zwrócić się do lekarza i nie zostawiać go w swoim domu. Co więcej, w wielu przypadkach obarcza się winą za tenże problem same dzieci, co nie tylko nie powoduje poprawy sytuacji, ale wręcz ją pogarsza, wręcz ją pogłębia. Co zatem należy zrobić, aby w tym kontekście zdrowie naszego dziecka uległo poprawie? Przede wszystkim należy z dziecka zdjąć pewną presję, którą być może ono samo na siebie narzuca, a po drugie należy bezwzględnie udać się z tym problemem do lekarza. Przede wszystkim, bowiem mówiąc o moczeniu nocnym, musimy wskazać na to, że przyczyna tejże choroby nie jest oczywista i jednoznaczna. Możemy tutaj mieć do czynienia z problemem natury psychicznej, możemy mieć do czynienia z pewnymi nieprawidłowościami w budowie układu moczowego, możemy mieć do czynienia ze zbyt dużym poziomem hormonu wazopresyny jak również przyczyną tego stanu rzeczy może być wiele innych powodów.

Diagnoza i leczenie

Dlatego też podstawą postępowania w takiej sytuacji jest wizyta lekarska i postawienie odpowiedniej diagnozy. Dopiero potem można podjąć pewne działania. Zdrowie naszego dziecka może nam płatać bardzo różne figle. Przyjmuje się, że około 30% dzieci ma styczność z problemem nocnego moczenia, aczkolwiek dokładnych danych na ten temat nie mamy z uwagi na to, że w naszym społeczeństwie wciąż nie mówi się o nim otwarcie i wciąż mamy do czynienia z zamykaniem się we własnych czterech ścianach. Problem ten na pewno nie rozwiąże się sam i na pewno nie rozwiążemy go my sami wywierając na nasze dziecko jakąkolwiek presję. Potrzeba jest tutaj, bowiem delikatności, potrzeba jest realnego spojrzenia na tenże problem, potrzeba jest tego, abyśmy w kontekście problemu moczenia nocnego zaczęli po prostu działać.

http://zdrowy.wroclaw.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)