Jak rzucić palenie w skuteczny sposób?

papieros3Czy miewasz problemy z rzucaniem palenia? Jest to z pewnością spore wyzwanie dla wielu osób, ponieważ zawarta w papierosach nikotyna sprawia, że ciężko się od niej uwolnić.

Istnieje wiele sposobów na rzucanie palenia. Część z nich jest bardziej skuteczna, inne mniej. Z pewnością najskuteczniejszą metodą jest po prostu nie kupowanie kolejnej paczki, jednak tak drastyczna i gwałtowna metoda może być dla wielu osób nieosiągalna.

Problemy z rzucaniem palenia

Głód nikotynowy, który dotyczy każdej osoby odstawiającej palenie może być dla każdego bardzo męczący i wyprowadzający z równowagi.

Nadmierne pobudzenie, drażliwość i zwiększona reakcja na bodźce zewnętrzne to tylko kilka z wielu efektów ubocznych odstawienia papierosów.

Tak naprawdę każda osoba, która odstawia palenie może reagować na to inaczej.

Innym sposobem może być korzystanie z różnego rodzaju zamienników, np. z papierosów elektronicznych. Jednak tym sposobem nadal dostarczamy do siebie duże ilości nikotyny, a jedynym plusem jest mniej substancji smolistych i możliwość przebywania z innymi osobami w pomieszczeniu.

Najlepszym sposobem dla osób, które nie mogą samodzielnie rzucić palenia jest stosowanie produktów dostępnych w aptece, których zadaniem jest stopniowe uwalnianie nikotyny do organizmu i zmniejszanie dawki nikotyny z upływem czasu.

Produkty z apteki

Przykładem może być niquitin http://www.nowafarmacja.pl/niquitin-system-transdermalny-21mg-24h-7-plastrow , który doskonale sprawdzi się w takim przypadku. Dzięki temu produktowi znacznie łatwiej będzie nam rzucić palenie.

Produkt ten możemy kupić praktycznie w każdej aptece zarówno tej tradycyjne jak również  samej internetowej.

Można go kupić również w lepszych sklepach i supermarketach.

Produkt ten jest dostępny w kilku rodzajach. Między innymi w postaci plastrów czy tabletek.

Warto skorzystać z kilku rodzajów tego produktu i docelowo zastosować ten, który najlepiej nam odpowiada.

Dobrą pomocą mogą być nasi przyjaciele i rodzica.  Wsparcie najbliższych jest zawsze odpowiednie do tego typu sytuacji. Również postanowienie sobie za zadanie rzucanie palenia i obwieszczenie tego publicznie w portalu społecznościowym czy wśród znajomych  może być ciekawym sposobem na próbę podtrzymania silnej woli w walce z nałogiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)