Jak działają porównywarki lokat bankowych?

Czy można w jednym miejscu przeglądać różne oferty lokat z różnych banków polskich? Czy za każdym razem muszę odwiedzać stronę konkretnego banku, czy, uchowaj Boże, udać się tam osobiście? Na pewno niejednokrotnie denerwowałeś się przeglądając różnego rodzaju oferty lokat.

gotówkaNa stronie internetowej każdego banku istnieje bowiem co najmniej kilka różnych propozycji. A samych banków na polskim rynku funkcjonuje przecież bez liku. I tu przychodzi do głowy myśl, że idealnym byłoby stworzenie pomysłu na porównywarki wszystkich lokat bankowych dostępnych na jednej stronie internetowej. Na szczęście, idea ta powstała już kilka lat temu i w internecie działają porównywarki lokat bankowych, które w profesjonalny sposób pomogą nam dobrać właściwy rodzaj rachunku.

Jak to działa?

Porównywarki lokat to wygodny sposób na znalezienie właściwej oferty bez wychodzenia z domu. W niniejszym artykule omówiony zostanie przykład jednej z nich. Pozostałe działają jednak na podobnych zasadach, więc niezależnie którą wybierzesz, posługiwanie się nimi będzie zbliżone do omawianego tu przykładu. Dla pewności, możesz posłużyć się również kilkoma różnymi porównywarkami.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim wyszukiwanie odpowiedniej oferty rozpoczynać należy od podania kwoty, na jaką zdecydowaliśmy się otworzyć rachunek. Zaznaczyć trzeba również walutę. Następnie określamy czas trwania lokaty i to wszystko! Wyświetlają się rozmaite rodzaje ofert pochodzących z różnych banków. Tak wygląda najprostsza, standardowa metoda wyszukiwania odpowiednich lokat bankowych. Istnieje jednak także wersja nieco bardziej zaawansowana dla klientów, którzy mają większe wymagania niż w przypadku wyszukiwania standardowego. Wówczas określamy rodzaj oprocentowania: stałe, zmienne bądź stałe i zmienne. Można tu również dokonać wyboru czy interesujące nas lokaty mają być dostępne w placówkach banku czy można je założyć przez internet na stronie inwestujwlokaty.com.pl. Kolejnymi filtrami wyszukiwania są lokaty, które wymagają posiadania rachunku w tym samym banku bądź oferty wymagające spełnienia dodatkowych kryteriów.

Najlepiej sytuację przedstawić na przykładzie

Weźmy na przykład kwotę 5 000 PLN, którą klient chce wpłacić na lokatę na okres 1 roku. Po wciśnięciu „oblicz” wygenerowana zostaje strona, na której znajduje 10 najlepszych ofert, które wybrane zostały poprzez zdefiniowane przez nas filtry wyszukiwania. Propozycje umieszczone są w przejrzystej tabeli, w kolumnach której kolejno przedstawiona jest nazwa lokaty i bank, w którym można ja otworzyć, w następnej widnieje wysokość oprocentowania. W innych kolumnach znaleźć można informację o wysokości zysku na zakończenie trwania lokaty, a następnie podliczoną kwotę na koniec, która zostanie przelana na nasz indywidualny rachunek bankowy po zakończonym czasie trwania lokaty. Na końcu znaleźć można bardziej szczegółowe informacje dotyczące danej oferty.

Czy koniec końców, zawsze znajdę się na stronie konkretnego banku?

W przypadku wybrania korzystnej oferty i podjęcia decyzji o otwarciu lokaty bankowej następuje wówczas automatyczne przekierowanie na stronę banku z konkretną ofertą bądź też bezpośredni odnośnik do witryny, w której można złożyć wniosek o założenie lokaty za pośrednictwem internetu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)