Gdzie imprezować w Krakowie?

Kraków – miasto legenda. Choć można mówić o nim wiele dobrego jak i złego jedno jest pewne. Jeśli szuka się dobrego miejsca do zabawy i zrelaksowania po ciężkim tygodniu – jest w czym wybierać.


Prawdopodobnie każdy musi znaleźć swój własny best club w mieście królów polskich. To jak bardzo ktoś polubi się z miejscem uzależnione jest od wielu czynników. Przyklejanie etykietek “najlepszy klub w Krakowie” i “wyjątkowe miejsce na imprezy” ma sens tylko wtedy, gdy stosujemy te frazy wśród grona znajomych lubiących spędzać czas w ten sam sposób. Prawda jest jednak taka, że w zależności od osobistych preferencji czy jungowskiej typologii charakteru pierwsze miejsce wśród krakowskich klubów przypadnie zawsze innemu.

Oczywiście najpopularniejszym miejscem gdzie odbywają się imprezy są okolice krakowskiego Rynku. Okupywane przez studentów i przyjezdnych obcokrajowców, przynajmniej kilka z nich można określić jako najlepszy klub w Krakowie. Cenowo także różnią się od siebie, zależnie od tego czy poszukujemy miejsca do potańczenia i wypicia z przyjaciółmi kilku głębszych, a może mamy ochotę na karaoke, klimat irlandzkiego pubu i lepszej jakości piwo. Pod względem wystroju spotkać można motywy żeglarskie, fantastyczne, rodem zapożyczone z horroru, swojską stylistykę z czasów PRL-u, czy wystroje nawiązujące do tradycji góralskich. Pamiętać należy, że właściwie wszystkie krakowskie kluby mieszczące się w obrębie płyty Rynku i przyległych ulic położone są w piwnicach, niezależnie zatem od indywidualnego wystroju każdego z miejsc, klimat tworzy się niejako samoistnie.

publiczność

Poza rynkiem imprezy warto organizować także w okolicach krakowskiego Kazimierza, dzielnicy leżącej na południe od samego centrum miasta. Mnogość urokliwych kamieniczek i specyficzna renoma dzielnicy daje spore pole do popisu, między innymi pod względem wystroju poszczególnych miejsc. Znajdziemy zatem tematykę filmową, klimaty starych fabryk, czy miejsca stylizowane na japońskie i hinduskie miejsca odpoczynku. Tutaj znajduje się kilka kultowych dla krakowskiej bohemy miejsc mogących pretendować do miana “best club”.

Osobną kategorię klubów i miejsc do organizowania imprez stanowią cieszące się popularnością kluby i puby oferujące swoim klientom możliwość zagrania w gry planszowe. Imprezy turniejowe przyciągają rzesze hobbystów, którzy to właśnie takie miejsce polecą jako najlepszy klub w Krakowie. Ta coraz popularniejsza rozrywka doprowadziła do otwarcia w różnych miejscach Krakowa co najmniej trzech miejsc znanym wszystkim miłośników nieco spokojniejszej zabawy.

Niewątpliwą zaletą ogromniej większości krakowskich klubów pozostaje możliwość darmowej rezerwacji miejsc pod kątem organizowania większego spotkania. Zanim jednak wybierzemy klub, który będziemy mogli wpisać na prywatną listę jako best club i najlepszy klub w Krakowie warto wcześniej zorientować się w zarówno w klimacie miejsca, proponowanej muzyce (istnieją kluby w których można zamawiać utwory i tyle, o ile wpisują się one w ogólną atmosferę miejsca) jak i typie gości najczęściej odwiedzających dane miejsce.

Kraków daje ogromne możliwości miłośnikom nocnej rozrywki w mieście a zwiedzanie wszystkich miejsc oferujących wieczorny chill out może zająć długie miesiące wypełnione tańcem i dobrą zabawą.

Więcej na http://www.cienklub.com/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)