Fotograficzna opowieść o zakochanych

Moment zawarcia aktu małżeńskiego jest wydarzeniem szczególnym w życiu każdej pary młodej. Organizacja ceremonii zaślubin, przygotowania podczas wizyty u fryzjera, prawdziwe emocje w trakcie przysięgi – to momenty niezwykłe, które zasługują na zatrzymanie w kadrze. Aby nie zapomnieć żadnej z ważnych chwil, a także mieć wspaniałą pamiątkę na całe życie, warto wcześniej znaleźć dobrego profesjonalistę, który zadba o estetyczne uwiecznienie istotnych momentów.

Opowieść z ceremonii zaślubin możemy rozpocząć od zdjęć ukazujących przygotowania do wielkiego wydarzenia. Na fotografiach zatrzymane zostaną emocje pośpiechu oraz stresu towarzyszące wizycie u fryzjera, czy też spotkaniu z wizażystką. Jest to reportaż pozbawiony sztucznych póz, skupiony na oddaniu atmosfery krzątaniny i przedślubnego napięcia.

Fotografia z ceremonii to uwiecznienie najważniejszego momentu. W kadrze zostaje zachowany moment przysięgi, czy też pierwszego pocałunku. Goście patrzący w jednym kierunku, podniosła atmosfera samego miejsca, obsypanie nowożeńców ryżem na szczęście, czy też późniejsze uśmiechy i gratulacje – to kwintesencja fotografii ślubnej. Kolejny etap reportażu to już uwiecznienie samej zabawy i szaleństwa podczas imprezy weselnej. Fotografie ukazują, że para młoda zdążyła już odetchnąć, rozpoczyna się  ich pierwszy taniec oraz biesiadowanie do samego rana. Fotograf pozostaje do dyspozycji najczęściej do północy. Fotografia ślubna zatem wymaga dość sporej pracy, zarówno podczas imprezy jak i później przy odpowiedniej obróbce, stąd jej ceny, które niestety mogą nas nieraz negatywnie zaskoczyć. Jeśli jednak zdecydujemy się już na ten wydatek i chcemy mieć pewność, że otrzymamy wyjątkowe fotografie ślubne, to warto skontaktować się z tym fotografem – slawekstelmach.com, który na co dzień działa w mieście Tarnów, ale na wesele niestraszne mu dojazdy do innych miast, jak Bochnia czy Nowy Sącz.

Podsumowaniem fotografii ślubnej są sesje plenerowe, które odbywają się już po zawarciu aktu małżeństwa. Zdjęcia te umożliwiają inwencję twórczą samych nowożeńców – według uznania mogą wybrać miejsce sesji, jej aranżację oraz klimat. Sesja plenerowa nie musi być wyłącznie portretem zakochanych urozmaiconym pięknym krajobrazem. Możliwe jest również zrealizowanie niecodziennych, kreatywnych koncepcji, zarówno na terenie Polski, jak i zagranicą.

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego? Ważne jest zwrócenie uwagi, aby był to profesjonalista z doświadczeniem w tej tematyce – dzięki temu mamy pewność, że fotograf odwiedził już wiele takich ceremonii i doskonale wie, które z momentów należy zatrzymać w kadrze. Powinien to być także fotograf, który dysponuje odpowiednim sprzętem do zdjęć ślubnych, czyli takim, za pomocą którego można pracować bez lampy błyskowej w zaciemnionych pomieszczeniach. Ślubne fotografie możemy otrzymać w formie fotoksiążki, a najważniejsze z kadrów wywołać na płótnie. Zdjęcia te są zapisem magii towarzyszącej nowożeńcom w ważnym dniu, a dzięki zatrzymaniu chwil na fotografii w każdej chwili możemy wrócić do tego wydarzenia i przywołać niezwykłe emocje.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)