Dokumentacja do kredytu konsolidacyjnego

To, że kredyt konsolidacyjny ma znacznie mniejszą zdolność kredytową, jaką musi osiągnąć kredytobiorca to wiadomo powszechnie. Nie trzeba też do tego znać jakichś skomplikowanych przepisów prawa. Poza tym podobnie wiadomo, że uproszczona jest również procedura przyznania takiego kredytu konsolidacyjnego i nie wymaga ona kontaktu z tak wieloma wewnętrznymi jednostkami banku jak ma to miejsce przy standardowym kredycie.

Te wszystkie uproszczenia nie powodują jednak, że kredyt konsolidacyjny nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów. Konieczne jest, bowiem przedstawienie odpowiednich poświadczeń i umów zależnych od danego banku. Procedury w poszczególnych jednostkach mogą się, bowiem różnić, na co również warto zwrócić uwagę wybierając bank, w którym uzyskamy taki kredyt konsolidacyjny dla siebie.

Podstawowe dokumenty

Jednymi z podstawowych dokumentów, jakie na pewno będzie trzeba przedstawić podczas starań o kredyt konsolidacyjny są umowy do tej pory zawartych kredytów. A zatem wszelkiego rodzaju poświadczenia, na co, na spłatę, jakich długów kredyt konsolidacyjny zostanie przeznaczony. I wówczas to na podstawie właśnie tych wspomnianych wcześniej umów bank wie, komu ma przelać określone pieniądze i w jakiej wysokości. Jednym słowem wie jak zrealizować konkretny kredyt konsolidacyjny. To po pierwsze. Kolejno podczas wnioskowania o kredyt konsolidacyjny należy również przedstawić historię spłaty takiego zobowiązania. Gdzie im ona dłuższa tym oczywiście zdecydowanie lepiej. Aczkolwiek nie może być ona krótsza niż sześć miesięcy. Jest to, bowiem czas, który wyznacza bank i to on decyduje, że na jego podstawie sprawdzi czy klient w ogóle ma zamiar spłacać swoje zobowiązania. Wreszcie na koniec trzeba będzie również przedstawić wszelkie zaświadczenia o zarobkach lub źródle i wysokości uzyskiwanych dochodów. Na ich podstawie, bowiem zostanie zweryfikowane prawo do kredytu konsolidacyjnego. A zatem źródło dochodów, z jakiego będziemy spłacać taki kredyt. Gdzie oczywiście im większe zarobki tym oczywiście zdecydowanie lepiej dla konkretnego kredytobiorcy. I tak możemy analizować dalej. Poszczególne banki mogą, bowiem wymagać jeszcze większej ilości dokumentów. Jednakże te przedstawione w tym tekście są tymi podstawowymi, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności i które na pewno muszą być przygotowane, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny. Innej możliwości po prostu nie ma i na pewno nie będzie.

Więcej o kredytach konsolidacyjnych na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/10/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)