Dobry płyn micelarny, jedwab do włosów – w zgodzie z naturą.

Demakijaż twarzy, to jeden z ważniejszych elementów codziennej pielęgnacji twarzy. Dla wielu kobiet, przykry żmudny obowiązek, kojarzony z piekącymi, załzawionymi oczami.
Na szczęście naukowcy z dziedziny kosmetologii stale ulepszają preparaty kosmetyczne, opracowują nowe receptury, by usprawnić i możliwie skrócić czas przeznaczany na czynności pielęgnacyjne, które w gruncie rzeczy powinny być przyjemnością.

Hitem ostatnich lat jest płyn micelarny.

Ten preparat do demakijażu stał się niezbędnym elementem wyposażenia kosmetyczek wielu kobiet. Właściwości, działanie tego preparatu można opisywać jedynie w superlatywach. Dobry płyn micelarny doskonale zmywa makijaż – bez potrzeby pocierania skóry twarzy. Jest doskonałą alternatywą dla osób z problemami skórnymi, alergików. Znakomicie nadaje się do każdego typu skóry. Jest wybawieniem dla kobiet, posiadających skórę wrażliwą – nie podrażnia, nie wysusza.

Płyn micelarny składa się z mikroskopijnych miceli, które mają zdolności hydrofilowe i lipofilowe, dzięki czemu pochłaniają tłuszcz, czyli nadmiar sebum oraz cząsteczki wodoodpornego tuszu do rzęs, a także rozpuszczają zanieczyszczenia. Jest uniwersalnym kosmetykiem do twarzy – zastępuje mleczko, tonik czy żel. Ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne – nawilża, tonizuje, oczyszcza, a nawet wygładza drobne zmarszczki. Dobry płyn micelarny jest bezwonny, ma możliwie prosty skład, choć może być wzbogacony przez substancje nawilżające np. kwas hialuronowy czy odżywcze (witaminy).

Będąc przy naturalnej pielęgnacji warto wspomnieć o jedwabiu do włosów.

Preparat ten swoje właściwości zawdzięcza składowi – dwóm białkom – fibroinie i serycynie. Fibroina ma zdolność wiązania i zatrzymywania wody – stąd właściwości nawilżające jedwabiu. Ponadto dzięki dużej masie cząsteczkowej nie wnika w głąb włosa, tworząc tym samym na jego powierzchni barierę ochronną. Serycyna zapobiega utracie wody przez skórę.

Jak wszystkie kosmetyki, również jedwab należy używać/dozować rozsądnie, w niewielkich ilościach na końcówki włosów, by nie osiągnąć rezultatu niepożądanego, czyli obciążonych, przetłuszczonych włosów. Stosowany z umiarem sprawi, że włosy będą miękkie i nawilżone.

Warto wybrać tzw. czysty jedwab do włosów, czyli preparat pozbawiony silikonów i zbędnych konserwantów. Czysty jedwab jest kosmetykiem naturalnym – występującym w przyrodzie (włókna jedwabiu, pajęczyna).

Osoby z cerą wrażliwą – problem dotyczy głównie kobiet, nie mają łatwego życia.

Wybór właściwego kremu, często metodą prób i błędów, okupiony jest eksperymentami na własnym organizmie. Przykre niespodzianki w postaci czerwonych plam, wyprysków, szczypania, swędzenia są dla posiadaczek cer wrażliwych normą. Krem cera wrażliwa powinien przede wszystkim mieć możliwie krótki skład, by zminimalizować ryzyko natrafienia na potencjalny czynnik uczulający. Powinien spełniać podstawowe funkcje, czyli nawilżać i odżywiać. Wszelkie parabeny, konserwanty są całkowicie zbędne i mogą jedynie zaszkodzić użytkowniczkom kremu.

Warto podkreślić, iż nie cena decyduje o wartości kosmetyku, a pochodzenie – najlepiej możliwie naturalne.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)