DJ, a może orkiestra? Co wybrać na wesele?

Organizacja wesela to duże przedsięwzięcie. Choć zdarza się, że to imprezy niewielkie i kameralne, z reguły tradycja nakazuje, aby zorganizować je z pompą i „na bogato”. Dziesiątki, a nieraz nawet setki gości mają bawić się jak najlepiej cały wieczór, a nieraz i do białego rana! Aby uroczystość się udała, niezbędna będzie muzyka, która spodoba się zaproszonym gościom i porwie do tańca. Z tego powodu młode pary borykają się z dylematem, czy lepszą oprawę muzyczną zapewni kapela na żywo, czy może DJ.

W polskich warunkach orkiestry wciąż przeważają. Na terenach wiejskich praktycznie nie mają konkurencji. Nie do pomyślenia jest, aby lokalna kapela nie uświetniła kolejnego ślubu. Jest to rozwiązanie tradycyjne i sprawdzone. Wesela często odbywają się w lokalnych remizach, w dobrosąsiedzkiej atmosferze, gdzie wszyscy się znają, toteż zaproszeni goście szukają właśnie atmosfery swojskości. Muzyka na żywo ma w sobie „duszę”, nawet gdy są to weselne szlagiery pokroju „Białego misia” (notabene nieodzownie wyciągającego na parkiet nawet zdeklarowanych przeciwników tańca), czy piosenki ludowe i przeboje disco polo.

Dobrą orkiestrę współtworzą ludzie z charyzmą i dużą muzykalnością. Ich osobowość może uatrakcyjnić uroczystość – oprócz przygrywania biesiadnikom nieraz złożą nowożeńcom muzyczne życzenia, zaproponują zabawną przeróbkę znanej piosenki i będą podtrzymywać dobry nastrój gości. W skład orkiestr często wchodzi wykwalifikowany wodzirej. Inną zaletą zatrudnienia orkiestry jest to, iż takie rozwiązanie jest popularniejsze wśród starszego pokolenia, które nie podąża za nowinkami. Dla pokolenia naszych rodziców i dziadków nie ma prawdziwego wesela bez orkiestry, czasem wręcz zaprzyjaźnionej, lub takiej, w której gra członek rodziny. Jednak orkiestra to nie tylko stare polskie przeboje. Obecnie, przede wszystkim młode ekipy, stawiają również na piosenki zagraniczne, również to najnowsze hity muzyczne.

Z drugiej strony, DJ oznacza nowoczesność. Bardzo wiele par jest zmęczonych właśnie weselami tradycyjnymi. Pragną, by ich wesele czymś się wyróżniało. Akordeon, gitara, saksofon czy keyboard najczęściej goszczące w weselnych orkiestrach nie satysfakcjonują ich. Zatrudnienie DJa to właściwa decyzja, gdy zależy nam na elastyczności i różnorodności. DJ nie ma tak ograniczonego repertuaru, jak orkiestra, może na gorąco dopasować się do preferencji i poleceń organizatorów. Zagra również taką muzykę, jakiej nie zaoferuje nam kapela. Czemu by nie zorganizować wesela w rytmach latino, reggae, jazzu czy energetycznego rocka?

Młodym ludziom takie urozmaicenie może przypaść do gustu, a ponadto jeden DJ będzie kosztować nas mniej, niż wynajęcie całego zespołu muzycznego. Dodatkowo dj weselny, jak ExclusiveDjs z Krakowa (więcej na www.exclusivedjs.pl) zajmuję się również fachową obsługą świetlną oraz czasami także nazwijmy to „produkcją dymu”, co znacząco rozkręca zabawę i zwraca uwagę wszystkich gości weselnych. Oczywiście to czy wybierzemy na swoje wesele dja czy orkiestrę, to już tylko nasz wybór.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)