Dieta kopenhaska i suplementy diety

Jak schudnąć? – odpowiedź wydaje się banalnie prosta, w miarę możliwości ograniczyć zjadane wysokokaloryczne posiłki, zjadać około 1000 kcal dziennie, dużo ćwiczyć i pić wodę. Wszystkie diety odchudzające z internetu mogą okazać się skuteczne ale nie koniecznie dla ciebie, wszystkie diety powinny być dostosowana indywidualnie do każdej osoby. Odchudzanie może stać się przyjemnością i stylem życia jeśli wybierzemy odpowiednie diety dla siebie. Ćwiczenia również dostosowujemy pod siebie, jedni ćwiczą po to aby ujędrnić i umięśnić poszczególne partie ciała, inni zaś chcą się pozbyć cellulitu.

Suplementy diety

Bardzo dobrym pomysłem jest posiłkowanie się suplementami diety. Przy odchudzaniu jest to nawet wskazane. Niektóre bardziej rygorystyczne diety nie pozwalają nam na przyjmowanie wraz z pokarmami wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zwłaszcza zaś witamin, minerałów i innych mikroelementów. Poza suplementami diety możemy stosować też odżywki specjalnego przeznaczenia, takie jak spalacze tłuszczu czy termogeniki. Są to suplementy, które pozwolą nam na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Ich przyjmowanie powinno być jednak kontrolowane przez lekarza, lub dietetyka.

Dieta kopenhaska

suplementy-dietyDieta kopenhaska należy do diet, które wzbudzają bardzo dużo kontrowersji. Nie do końca jasne jest nawet jej pochodzenie. Najczęściej podaje się, że opracowana została przez rządowy szpital w Kopenhadze, czasami można jednak natknąć się i na taką informację, że jej twórca pochodził po prostu z Danii i stąd wzięła się jej nazwa. Podkreślić należy, że dieta ta jest przeznaczona dla osób obdarzonych silną wolą, oraz dla tych wszystkich, którzy oczekują niemal natychmiastowych efektów. Choć rygorystyczna i wyczerpująca, nie trwa długo, bo jedynie trzynaście dni. Spośród produktów dozwolonych w ramach tej diety, całkowicie wykluczone zostały produkty zbożowe, alkohole i słodycze. Zakłada ona spożywanie w ciągu trzynasty kolejnych dni trzech niewielkich posiłków.

Efekty

Osoby, które ją stosowały uważają na ogół, że jest ona doskonałym wstępem do bardziej racjonalnych diet, takich jak na przykład dieta niskowęglowodanowa, czy dieta tłuszczowa. Zaniechanie odchudzania, po zastosowaniu diety kopenhaskiej, prowadzi niestety, niemal natychmiast do efektu jo-jo. Jej zwolennicy podkreślają, że poza redukcją masy ciała, jej stosowanie usprawnia przemianę materii i zmienia upodobania smakowe. Ponadto dieta kopenhaska zakłada systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn. Jeśli zastosuje się ją dokładnie, punkt po punkcie, w żadnym wypadku nie można powtórzyć jej szybciej niż po upływie roku. Zaleca się jednak, by w razie konieczności powtórnie przeprowadzić ją nie wcześniej niż po dwóch latach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)