Czy marihuana może leczyć raka?

Od dłuższego czasu istnieją dowody na to, że marihuana jest skutecznym lekarstwem na raka. Już na początku dwudziestego wieku, olej z konopi indyjskich był używany na całym świecie jako środek leczniczy, nie tylko na popularne dolegliwości ale także poważne choroby, jak nowotwory. Uważa się, że konopie indyjskie to najbardziej lecznicza roślina na świecie, dlatego też tak wiele państw walczy o ich legalizację. Na szczęście na stronie www.medycynacbd.pl znajduje się wiele preparatów, w skład których wchodzą właśnie konopie medyczne. Można zatem wspomóc leczenie w każdej chwili i poczuć zdecydowaną różnicę.konopie medyczne

Czy marihuana rzeczywiście może być lekarstwem na raka?

Naukowcy z Molecular Cancer Therapeutics, zauważyli podczas badań pozytywne efekty stosowania kanabidiolu (CBD) w przypadku chorych na raka piersi. Okazało się, że CBD to pierwszy naturalny środek, zmniejszający agresywność oraz występowanie przerzutów przy raku sutka.

Pozytywne działanie marihuany zauważono także podczas leczenia raka jelita grubego. Wykazało, że kanabinoidy antyproliferacyjne, antymetastatyczne i apoptotyczne – czyli zmniejszające zdolność rozmnażania nowotworu- zmniejszają uwalnianie cytokin i przyspieszają gojenie się ran. Aktywowanie receptorów CB1 i / lub CB2 (poprzez stosowanie konopi medycznych), wywiera działanie ochronne w przypadku zapalenia jelita cienkiego i okrężnicy – co stwierdzono podczas kolejnych badań farmakologicznych.

Naukowcy twierdzą także, że leki kosmetyki konopne pomagają w przypadku walki z białaczką. Składnik THC to silny induktor apoptozy, czyli biologicznego programowania ludzkich komórek pod kątem samozniszczenia np. komórki nowotworowej, w celu utrzymania naturalnej homeostazy organizmu. Uważa się również, że THC nie tylko wspomaga działanie innych leków, ale – jako substancja czynna – niszczy komórki rakowe. Może on być zatem skutecznym lekarstwem na białaczkę.

Marihuana okazuje się także skuteczna w leczeniu najbardziej śmiercionośnego nowotworu skóry, tak zwanego czerniaka. Jak wiadomo najważniejsza jest profilaktyka i jak najwcześniejsze wykrycie choroby. Badania jednak wykazują, że kannabinoidy mają wpływ na autodestrukcyjne zachowanie komórek rakowych oraz ograniczają ich przerzuty.

Warto jest zatem zaopatrzyć się w preparaty ze strony www.medycynacbd.pl. Znajdą się tam m.in. oleje, które zawierają duże stężeniem ekstraktu konopnego dla osób z poważnymi i uciążliwymi dolegliwościami i chorobami. Oleje te w swoim składzie posiadają 50 mg ekstraktu konopnego na 1 ml = 5000 mg ekstraktu konopnego w opakowaniu. Olej taki bogaty jest w terpeny i związki fitochemiczne ze szczepów medycznej konopi Charlotte’s Web.

Zobacz więcej: http://www.medycynacbd.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 3.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)