Czego używają firmy?

Do sprawnego i nowoczesnego zarządzania firmą coraz częściej potrzeba specjalistycznego oprogramowania. Era cyfryzacji oferuje małym, średnim i dużym przedsiębiorcom rozmaite udogodnienia w tym zakresie.

Po pierwsze – programy antywirusowe. Bez ochrony przed atakami sieciowymi i złośliwym oprogramowaniem nie sposób mówić o odpowiedzialnym kierowaniu firmą. Specjaliści z Virus Bulletin przeprowadzili testy piętnastu najpopularniejszych programów antywirusowych pod różnymi względami. Zwycięzcą rankingu okazał się Norton, za nim Eset, a podium zamyka Kaspersky. Znany i przez wielu używany Avast znalazł się dopiero na ósmym miejscu zestawienia.

Po drugie – elektroniczna księgowość. Firmy mogą wspomóc się specjalnymi programami, by nie musieć korzystać z usług księgowych. Wśród popularnych programów figurują tu MerSoft firmy Meritum, LeftHand czy 24easyaudit, który pomaga użytkownikowi również w takich czynnościach jak obliczanie podatku CIT czy tworzenie bilansów. Można korzystać także z internetowych serwisów oferujących usługi księgowości, takich jak księgowa.pl lub szybkafaktura.pl. Ważne, by dopasować używany program do księgowości elektronicznej do potrzeb firmy i sposobu rozliczania. Korzystanie z usług elektronicznej księgowości zapobiega prostym błędom, jakie zdarzają się człowiekowi, co niekiedy może mieć katastrofalne skutki dla działalności naszej firmy.

Popularnymi programami są też aplikacje płacowe i kadrowe. W przypadku dużych, zdecentralizowanych korporacji są one bardzo pomocne do sporządzania estetycznych list płac oraz tworzenia i prowadzenia kompletnych baz danych pracowników. Przykładem takiego programu jest Gratyfikant GT przeznaczony dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw i dostosowany do obowiązujących przepisów.

Firmy zajmujące się sprzedażą często sięgają po aplikacje obsługujące system CRM, który pomaga w działaniach marketingowych i ułatwia komunikację z klientami. Takim programem jest np. Gestor GT firmy Insert, a powiązana z nim aplikacja Subiekt GT umożliwia całościowe zarządzanie działem handlowym zakładu czy sklepu, a także obsługę magazynów.

Koszt takich aplikacji nie jest duży. Jest to najczęściej kilkaset złotych, za które uzyskujemy dostęp do kilku licencji na specjalnie przygotowane i dostosowane oprogramowanie dla firm, jak te oferowane przez firmę Baseline. Więcej na baseline.pl. Większość z nich oferuje także wersje próbne, które pozwolą nam upewnić się, że dany program rzeczywiście pomaga nam w zarządzaniu firmą. Mając w perspektywie comiesięczne oszczędności i udogodnienia warto rozważyć zakup takiego oprogramowania, które wymiernie usprawni nasze przedsiębiorstwo.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)