Współczesna Czarnogóra – jak tam jest?

Dzisiaj chciałem się z wami podzielić moimi odczuciami i poglądami po odwiedzeniu Czarnogóry, z której właśnie niedawno wróciłem.

Ogólnie mogę rzec, że warto tam pojechać – jest to ciekawy i atrakcyjny turystycznie kraj, a także bogaty pod względem kulturowym.

Kilka słów o samej Czarnogórze…

Otóż Czarnogóra to kraj położony na Półwyspie Bałkańskim, na w wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Niegdyś wchodził w skład Jugosławii, która jak wiemy już się rozpadła. Jednak obecnie nie ma tam już żadnych śladów po wojnie, a przynajmniej na takowe nie trafiłem. Dlaczego warto tam pojechać – przede wszystkim dla widoków – region ten posiada przecudowne pejzaże powiązane z ciekawym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego występowanie jednocześnie skalistych plaż i morza gwarantuje nam tak samo wspaniałe widoki. Czarnogóra to kraj do którego można przyjechać w celu zwiedzania, a także podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu odpoczynkowym.

W miarę nietypowym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, że na przykład przyjeżdżając tam w okresie początku lata da się w górach pojeździć na snowbordzie, a później zjechać do terenów nadmorskich i co nieco poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że będą odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Jednak najkorzystniejsze warunki pogodowe i nie tylko pojawiają się w maju, czerwcu no i może też dobrym okresem jest wrzesień – w tych miesiącach ruch turystyczny jest znikomy. W sumie w okresie letnim pod kątem klimatu Czarnogóra przypomina odrobinkę Polskę, Jednakże jest o wiele goręcej i doznamy tam trochę więcej słońca. Czarnogóra poza skalistym wybrzeżem, a także powalającymi krajobrazami ma także sporo nieprzeciętnych zakątków do zobaczenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których również jest w tym rejonie sporo, ale także o zakątkach ciekawych pod względem atrakcyjności typowo turystycznej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.5/10 (19 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)