Co oprócz zwykłego konta osobistego można wybrać w banku?

Następnym gatunkiem depozytu bankowego są oczywiście lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa zawierana jest na określony czas i tak samo, jak w przypadku powyżej wspomnianych depozytów bankowych, także dotyczy lokowania pieniędzy w banku. W tym jednakowoż przypadku bank zobowiązuje się wypłacić otrzymany kapitał wraz z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania umowy. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty da się rozróżnić jeszcze na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym wypadku po skończeniu się lokaty jest ona natychmiast ponawiana i nie następuje wypłata oszczędności dla klienta.

Konta osobiste da się podzielić na wiele przeróżnych gatunków, z których najbardziej znany jest przede wszystkim ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W praktyce przedstawia się on w taki sposób, iż pozwala zbierać środki i przy okazji funkcjonuje jako specyficzny wariant lokaty, czyli w przypadku sporej kwoty umieszczonej na koncie, doliczany jest miesięcznie pewien procent, jaki w formie ekstra środków doliczany jest do całości zdeponowanych przez nas środków. W aktualnych czasach praktycznie wszyscy mają konta osobiste. Są to jedne z kilku rodzajów depozytów bankowych, z jakich naturalnie korzysta generalnie każdy.

Jednakowoż ostatnio kapitalizacja kapitału na ROR-ach stała się mniej opłacalna dla przeciętnego Kowalskiego. W większości znanych banków, jakie funkcjonują od dziesięcioleci, naliczane są okresowe opłaty, jakie nie dla każdego są nieodczuwalne. W rezultacie za korzystanie z rachunku w ważniejszych bankach przyjdzie często zapłacić nawet i kilkadziesiąt złotych. Stąd też wypróbowaną metodą okazują się być konta w bankowości przez Internet, za których utrzymanie nie są pobierane żadne opłaty.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią kapitalne rozwiązanie na odłożenie większych pieniędzy. Często bowiem dzieje się tak, że pragniemy zbierać większe oszczędności, które później chcemy spożytkować na jakiś cel. Niekoniecznie wrzucanie do skarbonki się udaje, bowiem możemy stale z niej podbierać jakieś grosze na aktualne potrzeby. Konto oszczędnościowe pozwala jednak na zbieranie pieniędzy z wysoką stopą procentową. Klienci mają wówczas możliwość dostępu do gotówki w wybranym czasie, oczywiście bez utraty odsetek.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)