Budowa domu

Rozpoczynając budowę zastanawiamy się jak to będzie wszystko wyglądało. Wiadomo, że nic nie zrobimy od razu. Trzeba podzielić pracę na etapy. Pierwszy z nich to fundamenty. Muszą one być zrobione dokładnie, bo w końcu nasz cały dom musi utrzymać. W późniejszej fazie rozpoczynamy budowanie ścian. Wybieramy odpowiedni materiał i firma budowlana zabiera się do pracy. To nie trwa długo. Istnieją takie surowce na rynku, że dom może powstać w cztery dni. Wszystko zależy od wymagań.


Po tym kroku następuje wstawienie okien i drzwi od garażu. Już jesteśmy zadowoleni, ponieważ nasza inwestycja prężnie idzie. To jednak nie wszystko. Teraz czas na zrobienie ogrodzenia, ocieplenie ścian i tak dalej. Niektórzy na tym etapie życzą sobie zrobienie basenu, stawu lub innego oczka wodnego. Ostatni etap to wykończenie. To pochłania najwięcej czasu. Męczą nas długie prace robotników. Trzeba zaplanować co będzie na posadzce, jakie mają myć kolory ścian, zamówić drzwi do zamontowania i tak dalej. Najwięcej czasu tracimy jeżdżąc po hurtowniach i sklepach. Nic nie ma od ręki. Na zamówiony kolor drzwi trzeba czekać. Denerwujemy się. Chcielibyśmy mieć wszystko od zaraz. Niestety tak się nie da. Budowa domu nie jest wcale taka łatwa. Załatwianie każdej ekipy budowlanej już nas męczy. Mamy także swoje zajęcia i nie możemy w całość poświęcać się budowie. Remontując mieszkanie już nie jest tak ciężko. Nie ma tak wiele etapów. Myślimy tylko o wykończeniu pomieszczeń. Zmieniamy jedynie co, to instalacje. Mniej czasu poświęcamy. Trwa to chwile. Remonty kojarzą nam się z małymi mieszkaniami.

Nie lubimy ich wykonywać, bo robi nam się bałagan. Oczywiście łączy się z kosztami. Sąsiedzi marudzą, że cały dzień słychać z naszego domu wiertarki. Sami mamy tego dość. Hałasy wyprowadzają nas z równowagi. Ludzie robią rzadko remonty. Nie chcą sprzątać przez najbliższe tygodnie bałaganu. Nie wszystkich stać na wydatek rzędu kilku tysięcy. Każdy dobrze wie, na ile może sobie pozwolić z remontem. Materiały i robocizna jest kosztowna.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.0/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)