Gra w bingo

Bingo jest grą hazardową którą można zobaczyć w kasynach, a także w Internecie. Polega ona przede wszystkim na wykreśleniu licz na planszy i wykrzyczeniu słowa bingo. Cała gra polega na tym aby zakreślić na specjalnej planszy która ma rozmiary pięć na pięć określony wzór z liczb. Każdy gracz który jest zainteresowany grą w bingo dostaje plansze z numerami. W jednej grze może wziąć udział nieokreślona liczba osób. Dodatkowo jedna z nich nie bierze udziału tylko wyczytuje wylosowane liczby.


Wszystko może odbywać się ręcznie jak również droga elektroniczną. Za każdym razem losowana jest inna cyfra która wygrywa. Kula z tym numerem jest odkładana, ponieważ może być wywołana tylko raz. Każdy gracz wtedy szuka na swojej karcie tego numeru i patrzy czy został właśnie ten wylosowany. Jeśli tak, to ma prawo zaznaczyć go na karcie. Ta gra odbywa się bardzo szybko dlatego ważny jest tutaj refleks. Numery mogą być wywołane w dosyć szybkim tempie dlatego gracze muszą odnajdować numery zanim zostaną odczytane kolejne oraz przed swoimi przeciwnikami. Dlatego też bingo wywołuje tak wiele emocji ponieważ jeśli ktoś nie zdąży wypada z gry. Losowanie numerów odbywa się do momentu aż jeden z graczy nie krzyknie bingo na skutek ułożenia wzoru który ma być w danym losowaniu wybrany. Czas tutaj nie ma tak dużej roli ponieważ najważniejsza jest ostateczna wersja która jest bingo. W kasynach gracze potrafią siedzieć nawet kilka godzin aż się wszystko rozstrzygnie. Takich kart do gry można otrzymać nawet kilkanaście i na każdej z nich można zaznaczać swoje wybrane numery.

Wszystkich numerów jest siedemdziesiąt pięć i są one podzielone na poszczególne karty które są odpowiednikiem wyrazu bingo. Dlatego tez na każdej z nich rozłożenie wygląda całkiem inaczej. Ważne jest aby w każdej planszy dało się utworzyć wzory które są wygraną i mogą zostać przełożone na pieniądze. Gra bingo jest podobna do obecnego lotto znanego na całym świecie. Bingo znana jest od wielu lat i do dziś chętnie wybierana w kasynach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.8/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)