Baccarat, co to takiego?

Gra baccarat jest grą hazardową karcianą dostępną w każdym kasynie. Tutaj potrzeba wiele szczęścia do tego aby móc wygrać. Natomiast gracze mają równe szanse dlatego gra jest zazwyczaj sprawiedliwa. Wywodzi się z Włoch i była znana już w okresie średniowiecza. Baccarat to gra stołowa dlatego każdy zawodnik siada do stołu i zajmuje swoje miejsce. Zasady gry są proste ponieważ zadaniem gracza jest postawienie na jedną z kart. Wszystko odbywa się drogą losową dlatego nie wiadomo na co się trafi.


Oprócz graczy jest również bankier który zajmuje się losowaniem oraz rozdawaniem kart. Przy stole do gry w baccarata może być nawet czternaście osób. Dlatego jego wielkość jest dosyć znaczna. Gracze mogą przemieszczać się wokoło stołu ponieważ ta gra podobna jest do gry w kości. Każdy gracz ma prawo w pewnym momencie rozdawać karty oraz oddać tę działkę następnemu graczowi. Trzeba także pamiętać że w baccaracie jest również bank który często wygrywa. Gracze biorą po dwie karty i muszą je zakryć żeby pozostali ich nie zobaczyli. Następnie wybiera ze swojej talii dwie karty i przekazuje następnemu graczowi również w sposób taki aby nikt ich nie widział. Jeśli graczowi te karty się podobają zostawia sobie. Natomiast jeśli mu nie odpowiadają wtedy przekazuje je dalej. Ostatni gracz do którego się dojdzie zaczyna odkrywać karty i jest rozgrywana najważniejsza kwestia kto wygrał rundę. Wyniki może ogłosić tylko osoba rozdająca karty. W jednej turze gry można rozdać karty maksymalnie osiem razy. Podczas gry zazwyczaj są dobierane dwie karty, jednak jeśli jest taka potrzeba to można wziąć więcej.

Każda karta ma również swoje oznaczenia które mówią o tym czy warto ją wziąć czy też nie. Największe znaczenie w baccarat mają cyfry oraz damy, króle i walety. Każdy z nich jest oznaczony innym numerem który łącznie powinien wynosić dziewięć. Natomiast kolory kart nie mają tutaj akurat znaczenia. Jedyna sytuacją kiedy nikt nie przegrywa jest remis. W baccarat można obstawiać stawki pieniężne za które otrzymuje się pieniądze.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.2/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)