Aplikacje do telefonów

Wraz z wprowadzeniem na rynek telefoniczny aparatów typu smartfon pojawiły się strony, sklepy sygnowane marką telefonu umożliwiające nam pobranie lub zakupienie za niewielkie pieniądze aplikacji na nasz telefon. Przodownikiem w tej dziedzinie wciąż pozostaje i zapewne długo jeszcze będzie App Store, sklep należący do firmy Apple i obsługujący urządzenia tej firmy.


Większość produktów jest tutaj dostępna odpłatnie, istnieje również dział za darmo, gdzie można pobrać aplikacje do serwisów społecznościowych, radia czy okrojone wersje pełnopłatnych programów. Bardzo łatwo się dostać do sklepu z każdego urządzenia Apple, co ułatwia pobieranie gier czy programów w ciągu kilku sekund na nasz telefon. Inne systemy operacyjne, Android, Windows działające na smartfonach wszystkich innych firm, w większości posiadają bezpłatne aplikacje. Użytkownicy tychże systemów po zarejestrowaniu się na stronie mogą pobierać dowolne programy i cieszyć się nimi na swoich telefonach. A mnogość ich, przyprawia o zawroty głowy. Jeśli lubimy pisać maile, komunikować się poprzez wysyłanie wiadomości błyskawicznych, do każdej z czynności znajdziemy setki programów, wśród których możemy wybierać odpowiednie dla nas. Możemy słuchać radia z całego świata, właśnie dzięki aplikacji odpowiedniej, stworzonej do odbierania sygnału wszystkich radiowych stacji. Podobnie sprawa ma się z prasą, niemalże każde wydanie możemy przeglądać dzięki pobraniu odpowiedniego programu.

Obecny postęp technologiczny sprawia, że możemy na naszych telefonach robić wszystko. I w większości, dostajemy odpowiednie programy w standardowym oprogramowaniu. Bo przecież nie każdy ma ochotę posiadać zapełniony programami telefon, programami których używać nie będzie. Sklepy internetowe i portale z aplikacjami zapewniają nam wybór a oprogramowanie samego smartfona, pozwala na wybranie co powinno a czego nie chcemy mieć. Dzięki temu możemy zapełnić swoje urządzenie jedynie tym, co naprawdę jest dla nas użyteczne i czego potrzebujemy na co dzień.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.7/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)