Agencja nieruchomości – kompleksowa obsługa najemcy i wynajmującego.

Wiele osób ma przykre doświadczenia związane z poszukiwaniem mieszkania. Oferowane mieszkania często nie spełniają podstawowych standardów sanitarnych – bywa, że są rażąco zaniedbane przy relatywnie wysokiej cenie wynajmu. Często zdjęcie w internecie nie oddaje rzeczywistości – piękny słoneczny pokoik okazuje się być klitką w suterenie.

Mieszkanie zlokalizowane w dogodnym komunikacyjnie miejscu? Owszem, wystarczy przebrnąć przez mały las, ulubione miejsce okolicznych narkomanów. Takie niespodzianki czekają na niczego nie przeczuwającego, niewinnego studenta, który właśnie przybył do dużej aglomeracji z małego miasteczka. Posiadacze zwierząt domowych również nie mają lekkiego życia. Okazuje się, że domowy pupil nie koniecznie zyskuje sympatię wynajmującego.

Najmniej tolerancyjni właściciele mieszkań niechętnie patrzą na rodziny z małymi dziećmi, które jakoby potrafią zniszczyć mienie.Na najemcę czyha wiele pułapek, które może z powodzeniem uniknąć. Znalezienie właściwego mieszkania nie jest rzeczą prostą, ale jak najbardziej możliwą do realizacji – i to w krótkim czasie, bez zbędnych napięć.

9716352775_b330d89926_z

Profesjonalna agencja nieruchomości zawiera bazę lokali sprawdzonych, utrzymanych na dobrym poziomie. Mieszkania są zwykle zadbane i wyremontowane. Informacje, dotyczące lokalu są wiarygodne i zweryfikowane przez agenta. Pracownik agencji nieruchomości podejmie próbę znalezienia właściwego lokum dla klienta, biorąc pod uwagę preferencje takie jak: cena, lokalizacja, metraż, liczba pokoi. Po wstępnej akceptacji następuje prezentacja mieszkania do wynajęcia. Istotne jest, że agent nieruchomości zna lokalny rynek i w razie potrzeby doradzi czy zasugeruje rozwiązania, które mogą być korzystne dla klienta.

Poszukiwanie mieszkania za pośrednictwem agencji pozwoli, przynajmniej na początku, uniknąć konfrontacji z właścicielem. Nie bez znaczenia jest kwestia załatwiania formalności – dokumenty są przygotowane przez pośrednika i nie trzeba mieć wiedzy w temacie przygotowywania umów. Jednak najważniejsze – najem wymarzonego lokum nie musi być obarczony stresem. Dodatkowo czas spędzony na oglądaniu nieciekawych ofert można spożytkować w inny sposób np. zarobkując (znakomite zastosowanie ma tutaj przysłowie – “czas to pieniądz”).

house-753271_640

Również z perspektywy właścicieli wynajem mieszkań z pomocą agencji nieruchomości wydaje się prostsza. Właściciel przede wszystkim ma większą pewność, że udostępnia mieszkanie osobie wiarygodnej, o uczciwych zamiarach – najemca nie jest anonimowy. Agencja wykonuje z wynajmującego całą pracę – promuje mieszkanie w internecie czy w specjalnie do tego przeznaczonych witrynach. Jeśli cena nie jest wygórowana, a mieszkanie zgodne z opisem, lokum wcześnie czy później, znajdzie najemcę.

Problematyczna pozostaje kwestia prowizji, którą płaci najemca. Ponieważ aktualnie na rynku nieruchomości panuje ogromna konkurencja wiele agencji obniża prowizję, upowszechniając tym samym swoje usługi. Agencje nieruchomości odgrywają niemałą rolę w eliminowaniu szarej strefy, co z pewnością ma pozytywne znaczenie.

źródło: http://www.nowodworskiestates.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)